Dlaczego fast food jest niezdrowy?

Lily on Diet - najlepszy catering dietetyczny w Łodzi i Warszawie

Powszechnie wiadomo że jedzenie fast food jest niezdrowe i należy je ograniczać. Ale właściwie dlaczego? Czy jest przygotowywane ze starych składników, czy może jedzenie przygotowują niewykwalifikowane osoby w niehigienicznych warunkach? To wszystko może mieć jakieś znaczenie, jednak najważniejsze jest to, skąd pochodzą składniki, wykorzystywane do produkcji tego jedzenia oraz jakie posiadają one właściwości odżywcze.
Okazuje się bowiem, że to w tym tkwi sekret niezdrowego jedzenia. Mięsa pozyskiwane z hodowli, w których zwierzęta są odżywiane wyłącznie paszami z antybiotykami, warzywa rosnące na ziemiach podlewanych dziesiątkami nawozów, a do tego składniki jedzenia, poddane wstępnej obróbce i posiadające w sobie duże ilości tłuszczy utwardzonych. Podczas odgrzewania produktów, zostają one stopione i wnikają do środka jedzenia.
Spożywanie takich pokarmów wiąże się z przyswajaniem przez organizm bardzo dużych ilości tłuszczy, co będzie prowadziło nie tylko do otyłości, ale i poważnych chorób związanych z sercem i układem krążenia.

Unikaj fast foodów – zamiast tego wybierz Catering dietetyczny z dostawą do domu w Warszawie, Łodzi i okolicach LILY ON DIET! Przejdź na dietę, zmień swoje życie!

Tagged with: